בוקר ג׳וב

התמחויות
בבוקר ג׳וב פיתחנו התמחויות מדויקות של ייעוץ ארגוני.
בוא נתייחס רגע לאגף כח האדם שלך כאגף התשתיות הארגוניות. זהו האגף שתומך בכל שאר המבנה הארגוני ומוודא שאינו מאבד צורה או משתנה כל הזמן. הוא מגייס ומציב אנשים בתפקיד, בונה את התפקיד שלהם, את המדדים השבועיים/חודשיים של התפוקה שלהם, מעביר אותם קורסים או התמחות או חפיפה בתפקיד, אוכף את נהלי הארגון, מטפל במדדים נמוכים, מטפל במדדים גבוהים, מטפל בעמדת הקבלה ובניתוב יעיל ומהיר של חלקיקים שונים בעסק, בקווי התקשורת הפנים וחוץ ארגוניים, בתשתיות המחשוב של העסק, מוודא שיש מספיק תקשורת שזורמת החוצה מהעסק לקהלים שונים, ואגף זה אחראי על הרווחה, המורל ותחושת השייכות של העובדים לעסק. אלו הם היסודות עליהם בונים עסק, האם יש לך מישהו שיודע איך להחזיק את היסודות עליהם נשען הארגון כולו? אם אין לך אדם שאחראי על משאבי האנוש בעסק אנחנו בונים תפקיד כמעט מאפס, בפועל מי שהחזיק או לא החזיק בתפקיד הזה עד עכשיו היה כנראה אתה, בעל העסק. ככל שהתפנית לטפל בכל התפקודים הנדרשים קיבלת עסק יציב שלא מתפרק, או מאבד צורה, או משתנה כל כמה שבועות או חודשים במקרה הטוב. אם לא התפנית לטפל בכל רשימת התפקודים הזו סביר להניח שיש לך עסק שמתיש אותך, דורש ממך כל הזמן לפתור בעיות ברמת מצבי חירום מלחיצים, ויש בעסק תחלופה לא רצויה בכח האדם.

אם יש לך מנהל שאחראי על האזור הארגוני של משאבי אנוש, אז יש לנו עם מי לעבוד, האדם הזה יכול לקבל מעט הכוונה ולסייע לך להקים תשתית ארגונית שיהיה מאוד קשה לערער. נשמח להפוך את מנהל משאבי האנוש שלך למנהל אתר בניה – בניית התשתיות הארגוניות שלך. זכור! כל גורד שחקים מתחיל מחפירה למטה של יסודות הקמת תשתיות על יסודות – זו ההתמחות שלנו בבוקר ג'וב.

בהרבה מאוד ארגונים בוחרים את המודל לפיו מצמיחים הנהלת ביניים מהעובדים הזוטרים המצטיינים ביותר. יש לכך יתרונות רבים. החיסרון הבולט והברור ביותר הוא שאתה לוקח את איש המכירות הטוב ביותר שלך או את  המגייסת הכי טובה שלך או את כותב התוכן הכי טוב שלך והופך אותם למנהלים, בעוד שאין להם שום ידע או ניסיון בניהול, הם פשוט יודעים למכור או לגייס או לכתוב תוכן יותר טוב מרוב האנשים שלך.

כאשר מנהל ביניים נכנס לתפקיד החדש הוא באופן מיידי ניצב בפני כמה בעיות אופייניות:

ראשית הוא מנהל אנשים שעד אתמול היו איתו יחד באותה שורה- לא כולם יפרגנו לו והוא יודע את זה

שנית הוא מנהל אנשים שיודעים היטב שאין לו שום רקע, ניסיון או השכלה של מנהל – הדרך שלו לפתור את הבעיה הזו מולם יכולה להיות מוזרה, וליצור הרבה בעיות שלא היו שם קודם.

באופן כללי, הוא מרגיש שניתנה לו הזדמנות, אולי חד פעמית בחיים או בחברה,  ומבטיח לעצמו שהוא יעשה הכל כדי להצליח, אבל אין לו באמת את הכלים כיוון שאין לו שום רקע בנושא הניהול.

מצד שני הבן אדם כוכב בתחום שלו. מה אנחנו בעצם מנסים לעשות כאשר אנו שמים אותו לנהל את המחלקה כולה?  אנחנו כאילו אומרים לעצמינו אם רק היינו יכולים לעשות לו העתק הדבק היינו יכולים לנוח על זרי הדפנה…

הדרך לנוח היא באמת לעשות לו העתק הדבק, וזו ההתמחות שלנו בבוקר ג'וב. אנו לוקחים מנהלי ביניים עם מעט רקע או ללא כל רקע בניהול ומעבירים אותם קורס מזורז ביותר של מה שמנהל צריך לדעת כדי להביא תוצאות ולשמור עליהן, כדי להביא למצב שכל מי שעובד תחתיו, נניח כל איש מכירות במחלקה שלו יהיה טוב יותר, יצליח יותר בתפקיד, יהיה דומה יותר בתפקוד שלו למנהל המכירות החדש שלו. 

יש הרבה מאוד יתרונות למודל הזה של לגדל את מנהלי הביניים שלך מתוך העובדים הזוטרים בחברה. אנחנו יודעים לטפל בחיסרון העיקרי שיש למודל הזה ולהפוך אותו ליתרון בטווח הארוך של החברה.

בבוקר ג'וב אנו מתמחים בכפתור העתק הדבק על העובדים הכי טובים שלך.

 

כאשר אתה נותן למישהו לנהל עבורך מוקד, בין אם זה מוקד שירות או מכירה, אתה נכנס לעולם של התמחות מאוד מסוימת. ניהול מוקד זה לא ניהול רגיל. יש למנהל המוקד לא מעט בעיות וקשיים שמנהלים אחרים לאו דווקא צריכים להתמודד איתם. אחד מהם לצורך הדוגמה הוא תחלופה דיי גדולה של עובדים.

מנהלי מוקדים הם כמעט תמיד מנהלים בדרג ביניים שצמחו מלמטה כאנשי מכירות / שירות הכי טובים שהיו במוקד. יש להם הרבה ניסיון כאנשי מוקד ומעט ניסיון, אם בכלל, כמנהלי מוקדים או מנהלים בכל מובן. לכן הם ראויים לקצת השקעה מצד החברה, שתסייע להם להפוך למנהלים שבאמת יכולים להטיס את כל המוקד למעלה בהתבסס על כל הידע והפעולות המוצלחות שהם צברו כשהם ענו לאין סוף טלפונים.

בבוקר ג'וב אנו מתמחים בטיפוח מנהלי מוקדים,
אנו נותנים להם כלים שימושיים להצלחת המוקד כולו.

גיוסים זה עולם ומלואו. אפשר היה לכתוב ספר שלם תחת הכותרת הזו, במקום זה רק נציין שברוב העסקים מה שקובע את איכות חייו של המנהל ואת רווחת העסק כולו הוא המשאב האנושי. ככל שנדייק בבניית התפקידים שיש לגייס עבורם, בהתחשב במשאבים העומדים לרשות העסק, בחירה של אנשים נכונים לתפקידים, חפיפות והכנסות מסודרות לתפקידים ותיעוד התפקידים שהחזיקו בהם אנשים לפני שהם עוזבים, כך נטיב להשתמש במשאב הקריטי הזה שעולה לנו כל כך הרבה כסף.

בבוקר גו'ב אנו נותנים שירות גיוסים ללקוחות החברה כחלק מתהליך הייעוץ הארגוני, ולעיתים לוקחים על עצמינו פרויקטים של גיוס שאינם קשורים ללקוחות החברה, בעיקר אם מאפשרים לנו לעשות כמה פעולות מפתח שיעזרו לאדם שנבחר לתפקיד להיכנס אליו בהצלחה.

כח אדם מתאים יגרום לך להתאהב בעסק שלך מחדש
זה האתגר שלנו בבוקר ג׳וב.

יש לנו חיבה גדולה מאוד לכיסאות ופחות למה שנופל בניהם. אם יש משהו אחד שיכול להרוג ארגון עם מוצר מעולה, זה קווי תפעול איטיים, מסורבלים שנעשות בהם שגיאות כל הזמן.

לכן אנו בונים רצפי תפעול הגיוניים, ומתרגלים את כל בעלי העניין בקו התפעולי, עד שכולם יודעים איך לבצע את המוטל עליהם עם עיניים קשורות  ו 40 מעלות חום!

בוא ניקח כמה דוגמאות למה הכוונה בקו תפעול:

זה יכול להיות הכנסת עובד חדש לחברה

הכנסת לקוח חדש לחברה

הכנסת מוצר חדש לחברה

טיפולים בבקשות חריגות מצד לקוחות/ עובדים

קווי אספקה

קווי רכש

קווי מכירות

קווי ייבוא/ייצוא וכו'.

ככל שיש יותר גורמים מעורבים כך גדל הסיכוי שדברים ייפלו בין הכיסאות: בין מחלקות, בין בעלי תפקידים, בין ארגונים. זה יכול לבוא לידי ביטוי גם בארגון בינוני או אפילו קטן. מספיק שיש שני אנשים שכל אחד חושב שזה התפקיד של השני…   

בבוקר ג'וב אנו מתמחים ביצירת רצפים ארגונים הגיוניים
שכל מי שנמצא עליהם תרגל אותם, והקו הישר נשאר ישר, הגיוני ומהיר. 

קיימים בישראל עסקיים משפחתיים רבים מאוד. לעסק משפחתי יש יתרונות משמעותיים אבל בעת ובעונה אחת יש בו רגישות שלא קיימת בעסקים שאינם מערבים בני משפחה. הרגישות נובעת בין השאר מכך שהתקשורת בין בעלי התפקידים דווקא נוטה להיות מאופקת יותר ופחות פתוחה וישירה. ישנה זהירות יתר שעם הזמן הופכת להיות סבך של מועקות, ובמשפחות מסוימות היא יכולה לבוא לידי ביטוי בפגיעה אישית או בהתנהלות פנימית שאינה חופפת את החוק מתוך הסכמה שבשתיקה שאינה מטיבה עם האינטרסים של אחד הצדדים.

אנו מתמחים בטיפול בעסקים משפחתיים, בתהליכים של פרימת הסבך שנבנה עם השנים, ובהחזרת העסק להתנהלות על גבי פסים של תקשורת ישירה ובריאה, המאפשרת לכל הצדדים להנות מהיתרונות הרבים הקיימים בעסק משפחתי.    

אנו מתמחים בהעברת סדנאות ואימוני כושר אישיים למנהלים בנושא התקשורת הבין אישית עם התמחויות מיוחדות בתקשורת מול קהל עיסקי וניהול משא ומתן 

אימוני התקשורת שלנו מתאימים בעיקר ל

אנשי מכירות

מנהלים בדרג ביניים ודרג בכיר

אנשי הסברה

אנשי אירוח

אנשי שירות

בעלי עסקים בעסקים משפחתיים

שותפים

עצמאיים שצריכים לשווק את המוצר שלהם מול אחרים

כל מי שמתעסק במצגות

עסקים עושים בני אדם עם בני אדם אחרים. 

תקשורת היא כרטיס הכניסה שלך ללב שלהם.

כאשר אתה נותן לאדם תפקיד יש לך אחריות לגרום לו להצליח, בדיוק כשם שאתה קונה סוס מרוץ יש לך אחריות לגרום לו לנצח עבורך במסלול המרוצים.

כתיבת כובעים היא טכנולוגיה מתקדמת המאפשרת העברת תפקיד מאדם לאדם באופן שמאפשר לאדם החדש להצליח להשתלט על התפקיד במהירות ובלי הצורך להמציא את הגלגל מחדש, כאשר עומד לרשותו מאגר מידע מסודר עם כל הידע שנאגר על התפקיד ע"י קודמיו.

במובן הזה טכנולוגית כתיבת הכובעים היא ערובה לכך שהתרבות הארגונית שלנו לא תעלם עם כל הידע שלה לתוך דפי ההיסטוריה של החברה או האומה כולה. 

מאוד קל לאבד ידע, לוקח שנים רבות לצבור אותו תוך כדי ניסוי וטעיה, זה תהליך שעולה לנו דם, יזע ודמעות.
ניהול הידע בעסק שלך הוא ההתמחות שלנו בבוקר ג'וב. 

לתיאום פגישה רשמו לנו כמה מילים עליכם

דילוג לתוכן