בוקר ג׳וב

הצטרף לקהילת בוקר ג׳וב

נשמח לשמוע עליך

שאלות ותשובות

ייעוץ ארגוני דומה לייעוץ הנדסי שנעשה עבור בניין ישן שעומד שם כבר כמה שנים טובות.

הוא בודק את החוזק של היסודות, של עמודי התמיכה, הוא בודק האם הוא בנוי נכון כדי לעמוד ברעידות אדמה קטנות או גדולות, הוא מגלה למה יש כל הזמן דליפות של מים שחוזרות על עצמן, הוא בודק למה המעלית נתקעת כל הזמן ויורדת למטה כשהיא אמורה לעלות…

או במילים אחרות, הוא בודק ומונע קשיים במשאב האנושי, מונע איבוד מידע שמצטבר ע"י כח האדם, מייצר מערכת מידע לעסק שמשקפת מדדים ברורים בכל רגע, ומאפשרת לעסק להחזיק מעמד גם אם יש "רעידת אדמה קטנה במשק או בענף" ייעוץ ארגוני מייצר ייעול תהליכי תפעול, הורדת עלויות, חישוב נכון של הצרכים האמיתיים של העסק ותלות הולכת ופוחתת של בעלי העסק בעובדים מסוימים.

לזה אנו קוראים בניית תשתית ארגונית, עליה ניתן לבנות קומות נוספות בלי שהבניין מתפרק, ובלי שצומחים לך חלקי חדרים ללא רישיון בניה שיום אחד יעלו לך ביוקר…

ייעוץ עסקי הוא דבר חשוב ומבורך, הוא בדר"כ יתעסק בדברים מאוד נקודתיים ועכשוויים בעסק, יועץ עסקי יבנה לך קמפיין שיווקי מעולה שיכניס לך מיידית עשרות פניות, או שהוא יכתוב עבורך תוכנית עסקית ויחד תלכו לבנק ותקבל הלוואה, כלומר הוא פותר לך בעיה אקוטית, ואחרי שהוא ילך, העסק יישאר בעצם באותה נקודה רק עם מעט יותר פניות באופן נקודתי, או עם אשראי שנותן לך לנשום עוד כמה שבועות.

המטרה של ייעוץ ארגוני היא מעט אחרת, במובן זה שהיא פחות שואפת לטפל במשהו נקודתי עכשווי ויותר מתעסקת בתהליכים ארוכי טווח והרי גורל לעסק שניים קדימה. לדוגמה איסוף מידע שיטתי וכתיבת תוכניות מבוססות נתונים לשנה שנתיים הקרובות של העסק, כדי להביא אותו למקום אחר.

או טיפול בתפקיד בעייתי שכל הזמן יש בו תחלופה כדי לצמצם נזקים למינימום מעתה והלאה.

או פתירת בעיה כרונית בעסק משפחתי שנובעת מאי הסכמות ומטענים.

כלומר הייעוץ הארגוני מטפל פחות בדברים הדחופים ויותר בדברים החשובים, הוא לא שם בשביל לכבות עוד שריפה אלא כדי להקים עבורך יחידת כיבוי אש.

כל עסק למעשה זקוק לשני השירותים האלו באופן תיאורטי, כמו שכל מנהל צריך להיות מומחה בטיפול במשברים מצד אחד אבל גם בבניה מתוכננת של עסק.

בטווח הארוך מה שיציל את העסק ויוביל אותו לגדילה והתפתחות זה ייעוץ ארגוני מוקפד.   

           

דילוג לתוכן