בוקר ג׳וב

הגל השלישי

היו שתי מלחמות עולם. בין הראשונה והשנייה חלפו כ 20 שנה בלבד. עכשיו שנת 2020, חלפו כבר 75 שנה מאז הסתיימה מלחמת העולם השנייה, והשלישית טרם התחילה, למרות שבני אדם נשארו בני אדם.

אולי בסופו של דבר, אנחנו כן לומדים מהטעויות שלנו.

הגל הראשון היה טראומטי, הגל השני חיוור לעומתו, השלישי כבר בטח ישעמם אותנו, או כמו שדודו טסה שר "בסוף מתרגלים להכל". בכל אופן, אם יעבור עלינו סגר נוסף, אני רוצה לתת לכם טיפ קטן איך לנצל אותו הפעם הזו, כאשר לפחות ברור לנו, שהעולם לא הולך להסתיים, ולא ימותו מיליון איש עד פסח…

במהלך החיים עוברות על העסק תקופות כאלה ואחרות, אבל תמיד יש עומס, תמיד יש לחץ, לפעמים זה בא מהכיוון של המכירות, כשהמכירות בסדר הלחץ תוקף אותנו מכיוון חדש, אולי גיוס אשראי, גיוס עובדים, בלגן בשירות – תמיד יש משהו.

והנה החיים מאפשרים לנו, אולי כופים עלינו, לקחת הפסקה מהשגרה, לעצור רגע את הזמן ולהביט שוב כאילו מהתחלה על כל העניין. ברור שהזמן לא נעצר, התשלומים יורדים, המשכורות משולמות, אם העובדים יצאו לחל"ת לא ברור מי יחזור, אין ספק הזמן לא באמת עצר. אבל, וזה אבל גדול, יש לנו זמן להתעסק בכל מה שתמיד אין לנו זמן להתעסק איתו ואם ננצל את זה, נוכל לעשות ממש מהפיכה בעסק שלנו, משהו שדורש הרבה חשיבה, תכנון, התייעצות, למידה, כתיבת תכוניות, בדיקת אפשרויות, דברים שבשגרה לא נגיע אליהם גם שנים קדימה.

זו יכולה להיות תקופה גורלית עבור העסק במובן הטוב של המילה, במובן שאנחנו לוקחים את כל הידע והניסיון שלכם כמי שמנהל את העסק, ומחליטים איך להביא אותו לשלב הבא. איך לצמצם עלויות, איך למחשב, איך להשביח את העסק מבחינת כח אדם, התייעלות, סדר, ניצול נכון של משאבים, השלמת פרויקטים גדולים מהעבר, איך לארגן את המדדים של העסק, ואיך לשמור על הבריאות, השפיות והזמן הפנוי שלנו אם אנו מארגנים את כל מה שצריך, סוגרים את כל מה שפתוח, ומגדילים את הרווחיות של העסק.

אז אם יהיה גל שלישי, רביעי, או גל שבעים וארבע, אם יכפו עלינו סגר של ימים אחדים או שבוע שבועיים, אנחנו כבר יודעים שזה לא סוף העולם, אלא הזדמנות לקחת את הזמן ולארגן במקום להתעסק בבלתמים וכיבוי שריפות, מי שיהיה חכם יבין שהוא מתעסק עם משאב וידאג לנצל אותו הכי טוב שהוא יכול. 

בכל מקרה אל תאפשרו לסגר לשתק אתכם, בכל קיר יש סדק,
תמצאו אותו בקיר שלכם.

דילוג לתוכן