בוקר ג׳וב

הגדרת תפקידים

זה לא אחראי לתת לאדם תפקיד ולא לתת לו אפשרות אמיתית להצליח בו. תפקיד הוא עולם ולמלואו, הוא מורכב בדרך כלל מהרבה מאוד נתונים, אולי לא צריך להיות מדען גרעין כדי להבין כל אחד מהנתונים, אבל כאשר אדם נכנס לתפקיד חדש, הוא מתנגש בצונאמי של נתונים שהוא צריך להבין ולזכור בבת אחת.

אנשים בדר"כ מאבדים בטחון בשלב כזה או אחר לגבי היכולת שלהם להשתלב, או שהם מנסים לשנות את מה שנעשה עד עכשיו כדי לעשות דברים "בדרך שלהם" כי הם רוצים לחוש הכרות עם מה שקורה, זה אולי יגרום להם להרגיש קצת יותר טוב, אבל זה לא טוב לעסק שלך.

כדי לתת לאדם הזדמנות אמיתית בתפקיד ולא להחליף כל הזמן כח אדם ולטעון ש"קשה להשיג אנשים טובים" או ש"אנשים פשוט לא רוצים לעבוד" בוא נמצא אדם הגון, עם קצת אמביציה וכישורים מתאימים וניתן לו את כובע התפקיד. 

מהו כובע?  
כובע הוא קלסר שמכיל את כל הנתונים (לפחות הבסיסיים) של התפקיד אליו העובד החדש נכנס, הוא יורד לרזולוציות הכי קטנות ויומיומיות, הוא מחולק לפי נושאים כך שיהיה קל למצוא את הנתון שהעובד צריך כעת כדי לתפקד.

לדוגמה, נניח שאנו מגייסים מנהלת משרד חדשה והיא צריכה להוציא חשבוניות. אנו ניתן לה רשימה מסודרת של כל הלקוחות שלנו לפי שם חברה ושם הלקוח כדי שהיא תוכל לזהות במי מדובר. אם יש לנו ציפייה שהיא תדאג לכל הציוד המשרדי אנו נתאר לה במאמר קצר מה צריך שיהיה במשרד, ממי אנו קונים בדר"כ, כמה זמן לוקח לציוד להגיע ואיך משלמים לספק הזה.

אם הפיסקה האחרונה גרמה לך לחשוב ״זה המון עבודה״ אנו מבקשים להרגיע אותך: זו עבודת נמלים ממש לערוך כובעים, אבל עושים זאת פעם אחת ויש לעסק כובע מסודר, לא משנה כמה פעמים נחליף עובד, בין אם העובד יתפטר, יפוטר, יצא לחל"ת, לחל"ד, ילך ללמוד, אולי אפילו יקבל קידום בעסק לתפקיד בכיר יותר, לעולם לא יישאר אחריו חור שלא יהיה ניתן למלא אותו יחסית בקלות כאשר כל התפקיד מתועד.

זו השקעה חד פעמית שיכולה לחסוך לך עשרות אלפי שקלים כל שנה במונחים של עובדים שגייסת והחליטו אחרי זמן קצר ש"זה לא מה שחשבתי ומצאתי עבודה אחרת" במונחים של תהליכי גיוס, תשלום לחברות כח אדם, תשלום לעובד בחברה על שעות חפיפה שהוא מבצע, טעויות של עובדים חדשים שגורמות לנזקים ואיטיות בלתי סבירה בעבודה וכו'.

כח אדם הוא משאב מאוד יקר לבעל העסק, אנו צריכים לעשות הכל כדי לצמצם את העלויות המיותרות שלו ועדיין להיות יכולים לשלם משכורת, שתאפשר לנו לקחת אדם עם מספיק ניסיון לעבוד אצלנו. אנו עושים זאת עם כובעים בעסק.

למי השירות הזה מתאים במיוחד?

בעלי עסקים שסובלים מתחלופה גבוהה בכח האדם

בעלי עסקים שיש להם עובד מעולה שהולך לעזוב

בעלי עסקים שיש להם עובד מעולה שהולך לקבל קידום לתפקיד בכיר יותר

בעלי עסקים שמתכננים בשנים הקרובות למכור את העסק

בעלי עסקים שלא יכולים לצאת אף פעם לחופשה כי בלעדיהם העסק לא קיים 

לקבלת פרטים נוספים צור קשר
HATS

יועצי בוקר ג'וב יגרמו לך להתאהב בעסק שלך מחדש, ממש כמו שהרגשת בהתחלה לפני שהבנת למה נכנסת... כי הפעם אתה תעשה את זה נכון​

דודי מרצה (1)
דילוג לתוכן